קרב מגע הוא ללא ספק אחד הגורמים המשפיעים ביותר בחיים שלי. הדבר הכי יפה הוא שקרב מגע מהדהד לי בכל תחומי החיים, ולא רק ב־”ללכת מכות“. כי, למעשה, קרב מגע הוא הרבה מעבר להגנה־עצמית. הוא מלמד אותנו (בין היתר) את אחד הלקחים החשובים ביותר בחיים: שכאב הוא זמני. כאב הוא מעבר לשליטה שלנו. הפחד שלנו ממנו — ובכן, זהו הדבר האמיתי שמונע מאתנו להתקדם.

הצטרפתי לחוג קרב מגע בזכרון־יעקב בכיתה ג’. משמעת רבה לא הייתה לי. עקב היותי כבד־שמיעה ועולה חדש, הייתי ילד מסוגר, מוסח על ידי מחשבות, ואפשר לומר שקצת חולמני. התנסיתי באומנויות לחימה רבות ללא סיפוק רב, למעט קרב מגע. במהרה, התאהבתי. לכל אחד יש את הצורה בה הוא מבטא את עצמו, בין אם מדובר בלרקוד, לשיר, לכתוב, וכד’. ואז יש קרב מגע. בהיותו אומנות לחימה טבעית וישירה, כל תנועה הרגישה לי טבעית ואף אותנטית. הבעתי את עצמי באמצעות הקרב מגע, עם הבונוס של ללמוד כיצד לשמור על עצמי.

 

גבריאל5
גבריאל1

אתייחס כמה שניות אבל להגנה העצמית. כולם מדברים עליה. היא מאוד חשובה. נקודה מאוד חשובה שלמדתי בקרב מגע היא שככל שלומדים יותר ויותר הגנה עצמית, כך היא נהיית פחות הכרחית. זאת בזכות הסיבה הפשוטה שיחד עם השליטה הגופנית, מגיעה גם שליטה מנטלית. במצבי לחץ, נהיה הרבה יותר קל להישאר רגוע ואף להרגיע אחרים, עם הידיעה הזאת שסביר מאוד שהכל יהיה בסדר.

הגברת הביטחון העצמי הזאת מגיעה מאוד מוקדם ורק מתעצמת עם השנים. הדבר שהכי מעצים עבורי, ללא ספק, הוא המבחנים. המבחן לחגורה שחורה, האתגר הכי קשה בחיי, בקרב מגע ומחוצה לו, הראה לי לכמה אני מסוגל. התמדה של חודשים על גבי חודשים היא אחת מהדרישות של מבחנים כאלה. לאחר המבחן הזה, מגיע סיפוק מטורף מהצלחתו, וכל אתגר לאחר מכן נהיה טיפה יותר קל — בקרב מגע, ומחוצה לו.

 

בני־נוער רבים שמתלהבים מלשמוע ”חגורה שחורה“ לעיתים שואלים: ”כמה פעמים הלכת מכות?“ אך מופתעים לגלות שהתשובה היא אפס. תודה רבה, קרב מגע. וזאת הנקודה העיקרית. בזכות הקרב מגע, לא נכנסתי למצב אלים עם מישהו וניצחתי, אלא, בזכותו נמנעתי ממצבים כאלו בכלל.

ואני יודע, שאם חס וחלילה לא תשאר לי ברירה, אהיה מוכן, ואוכל לשמור על עצמי. וזה מה שעושה את כל ההבדל.

השינוי הזה, ההבנה שהפחד יותר כואב מהכאב עצמו עושים את כל ההבדל. הודות לשנים של ניסיון בקרב מגע, כל מכשול, פיזי וכן מנטלי, נראה הרבה יותר קטן. כל אירוע מכעיס, מפתיע, מחוץ לשליטה, מאיים הרבה פחות. וכתוצאה מכך, העור נהיה יותר עבה. דברים משפיעים עליך פחות. ניתן להשפיע הרבה יותר. ניתן להיות עצמך, ללא פחד מתגובותיהם של אחרים.

וזאת בזכות הקרב מגע.

גבריאל3

ליצירת קשר, מלאו פרטים ואנו נחזור במהרה.

אנא הזן הודעה.

יעלה אלישר 052-6335582 | אילן פדלון 052-2419896 |  ilanps@bezeqint.net